Zyczenia Dla Mamy / Zyczenia Dla Mam Z Ratusza Aktualnosci Urzad Miasta W Siemianowicach Slaskich - Pokazuje Jak żyć, Leczy, Pomaga, Wychowuje,

Zyczenia Dla Mamy / Zyczenia Dla Mam Z Ratusza Aktualnosci Urzad Miasta W Siemianowicach Slaskich - Pokazuje jak żyć, leczy, pomaga, wychowuje,. Ona uczy nas co wolno a co nie, daje rady, podniesie na duchu gdy nasz stan psychiczny słaby. Urodziny twojej mamy to wspaniała okazja, aby wysłać jej kilka słów miłości poprzez zaklęcie lub cytat. By ta jej dobroć zawsze w niej była, by w dobrym zdrowiu sto lat przeżyła, Provided to youtube by believe sasżyczenia dla mamy · zespół dziecięcy fasolki · krzysztof marzec · andrzej grabowskifasolki na każdą okazję℗ mtjreleased on:. Nawet jeśli nie zawsze udaje się to okazać, jesteś najważniejsza osoba dla całej swojej rodziny, jej podporą i opoką.

Dzień matki co roku przypada na 26 maja. Jest naszym przyjacielem, kumplem, życia siostrą, kiedy strofuje zawsze ma na celu nasze dobro. Oto wzruszające wiersze na dzień mamy 21.05.21 krótki wierszyk dla mamy 26 maja to dzień matki, mamy. 26 maj 2021 miłosz balcerzak. Te życzenia urodzinowe dla mamy, które przekażą jej to wszystko, co czujesz i sprawią, że i w jej sercu zrobi się cieplej.

Zyczenia Dla Mamy Zyczenia Dla Mamy from szkolaberest.edu.pl W dniu imienin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. Dla najukochańszej mamy dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: Dzień matki to wyjątkowe święto. Poniżej znajdziesz życzenia dla mamy z okazji urodzin, życzenia na dzień matki, życzenia dla mamy na imieniny. Kochana mamo, niech każdy dzień uświadamia ci, jak bardzo jesteś wyjątkowa. Te życzenia urodzinowe dla mamy, które przekażą jej to wszystko, co czujesz i sprawią, że i w jej sercu zrobi się cieplej. Te które z dumą noszę w sercu. Życzenia z okazji dnia mamy wcale nie muszą być długie.

Właśnie dlatego w dniu jej urodzin warto znaleźć najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla mamy i złożyć jej je z głębi serca.

Nawet piękne życzenia dla mamy nie są w stanie oddać ogromu miłości, jaką darzy ją jej dziecko, ale warto postarać się ubrać życzenia w wyjątkowe słowa. Do nóg twoich teraz padam, i życzenia tobie składam. Provided to youtube by believe sasżyczenia dla mamy · zespół dziecięcy fasolki · krzysztof marzec · andrzej grabowskifasolki na każdą okazję℗ mtjreleased on:. Życzenia z okazji dnia mamy wcale nie muszą być długie. Dla najukochańszej mamy dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: Mądre życzenia urodzinowe dla szefa, żony, mamy, dziadka, siostry i dorosłego syna mądre życzenia urodzinowe są odpowiednie do złożenia tym osobom, które darzymy szacunkiem. Poniżej znajdziesz nasze propozycje życzeń i wierszyków z okazji dnia mamy. Te życzenia urodzinowe dla mamy, które przekażą jej to wszystko, co czujesz i sprawią, że i w jej sercu zrobi się cieplej. 26 maj 2021 miłosz balcerzak. W dniu urodzin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. Życzenia na dzień mamy i taty to wspaniały sposób na wyrażenie uczuć do obojga rodziców. Dobra jak anioł, łagodna jak baranek, cierpliwa i pełna miłości. Klasa 1 klasa 2 klasa 3.

Życzenia dla mamy na dzień matki to najprostszy sposób żeby w jakiś sposób uczcić ten dzień i pokazać swojej mamie, jak bardzo jest dla nas ważna. Z tej okazji mamy dla ciebie. Poniżej znajdziesz życzenia dla mamy z okazji urodzin, życzenia na dzień matki, życzenia dla mamy na imieniny. Życzenia z okazji dnia mamy wcale nie muszą być długie. Mądre życzenia urodzinowe dla szefa, żony, mamy, dziadka, siostry i dorosłego syna mądre życzenia urodzinowe są odpowiednie do złożenia tym osobom, które darzymy szacunkiem.

3i05 F4eac66wm 3i05 F4eac66wm from bi.im-g.pl 26 maj 2021 miłosz balcerzak. W kalendarzu święto matki z życzeniami śpieszą dziatki. Pokazuje jak żyć, leczy, pomaga, wychowuje, I w dniu twego święta, w każdym życia. Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu! Zawsze chce dla nas najlepiej, oddaje wszystko by nam dzieciom stworzyć ciepłe, domowe ognisko. Wyjątkowe życzenia na dzień matki 2021. Szef, ojciec, żona, mąż, dziadek, brat czy siostra.

By ta jej dobroć zawsze w niej była, by w dobrym zdrowiu sto lat przeżyła,

Pamiętaj, żeby złożyć swojej mamie. Żeby mama przypomniała najlepsze lata spędzone z rodziną, jej serce wypełniło się szczęściem i dumą, że ma takich dobrych dzieci, a więc praca całego jej życia jest na sto procent spełniona. Ona uczy nas co wolno a co nie, daje rady, podniesie na duchu gdy nasz stan psychiczny słaby. Provided to youtube by believe sasżyczenia dla mamy · zespół dziecięcy fasolki · krzysztof marzec · andrzej grabowskifasolki na każdą okazję℗ mtjreleased on:. Niezależnie od tego, czy piszesz słowa na urodziny na torcie, czy pięknie robisz kartkę urodzinową, to zależy od ciebie. Dobra jak anioł, łagodna jak baranek, cierpliwa i pełna miłości. Nawet piękne życzenia dla mamy nie są w stanie oddać ogromu miłości, jaką darzy ją jej dziecko, ale warto postarać się ubrać życzenia w wyjątkowe słowa. Możesz wybrać, czy wolisz rymowane wierszyki, czy wiersze bez rymów. Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu! W dniu urodzin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. Potrzebujesz pomysłu na życzenia dla mamy? Rośnij duża w zdrowiu i miłości. „niech ci się spełnią pragnienia, niech słonko zawsze ci świeci, przyjmij te skromne życzenia, od kochających cię rodziców. „płyną zimy, jesienie i wiosny.i mijają słoneczne. To o mojej mamie przecież.

Za to jej nieba uchylić chcę i w dniu urodzin życzenia ślę. Dzień matki co roku przypada na 26 maja. Do nóg twoich teraz padam, i życzenia tobie składam. Pamiętaj, że dołączenie życzeń do prezentu nic nie kosztuje, ale dla twojej mamy będzie bardzo wartościowe.sprawisz jej. Śmieszne wierszyki na dzień mamy, piękne wiersze dla mamy.

26 Maja Dzien Matki Nagraj Zyczenia Dla Mamy Samorzadowy Osrodek Kultury I Rekreacji Wadowice Gorne 26 Maja Dzien Matki Nagraj Zyczenia Dla Mamy Samorzadowy Osrodek Kultury I Rekreacji Wadowice Gorne from www.kultura.wadowicegorne.pl W dniu urodzin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. 26 maj 2021 miłosz balcerzak. Mamy dla ciebie kilka propozycji, które na pewno poruszą. Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości. Złożenie życzeń to zaledwie chwila, nie kosztuje to nas właściwie nic, a możemy wywołać nimi uśmiech i wzruszenie. Nie wiesz, jakie życzenia na dzień mamy złożyć? Wierszyki na dzień mamy dla przedszkolaków to przede wszystkim dobry sposób na zachęcenie maluchów do świętowania dnia mamy, ale także do nauki recytacji czy wzięcia udziału w przedstawieniu organizowanym z tej okazji w przedszkolu. Oczaruj swoją mamę artystyczną kombinacją życzeń prosto z serca.

Najpiękniejsze życzenia na dzień matki 2021.

To właśnie ona jest przy nas zawsze. Nawet jeśli nie zawsze udaje się to okazać, jesteś najważniejsza osoba dla całej swojej rodziny, jej podporą i opoką. Rośnij duża w zdrowiu i miłości. „niech ci się spełnią pragnienia, niech słonko zawsze ci świeci, przyjmij te skromne życzenia, od kochających cię rodziców. „płyną zimy, jesienie i wiosny.i mijają słoneczne. Do nóg twoich teraz padam, i życzenia tobie składam. Właśnie dlatego w dniu jej urodzin warto znaleźć najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla mamy i złożyć jej je z głębi serca. Dzień matki to wyjątkowe święto. Potrzebujesz pomysłu na życzenia dla mamy? W dniu imienin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. W kalendarzu święto matki z życzeniami śpieszą dziatki. Nawet piękne życzenia dla mamy nie są w stanie oddać ogromu miłości, jaką darzy ją jej dziecko, ale warto postarać się ubrać życzenia w wyjątkowe słowa. Nauka na pamięć wierszyków na dzień mamy może okazać się również nauką przełamywania nieśmiałości dziecka, a także przywiązywania wagi do. Dzisiaj składam ci, mamo, najlepsze życzenia za twe przykrości, za twe cierpienia, za noce bolesne, za noce czułe, za wszystko, mamo, dziś ci dziękuje. Wierszyki na dzień mamy od dzieci, krótkie.

Dzień matki to wyjątkowe święto. Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Portal Gminy Wyry Source: wyry.pl

Żyj mi mamo moja miła, byś szczęśliwa w życiu była. Wierszyki na dzień mamy dla przedszkolaków to przede wszystkim dobry sposób na zachęcenie maluchów do świętowania dnia mamy, ale także do nauki recytacji czy wzięcia udziału w przedstawieniu organizowanym z tej okazji w przedszkolu. Mądre życzenia urodzinowe dla szefa, żony, mamy, dziadka, siostry i dorosłego syna mądre życzenia urodzinowe są odpowiednie do złożenia tym osobom, które darzymy szacunkiem. Klasa 1 klasa 2 klasa 3. Dla najukochańszej mamy dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:

Oto wzruszające wiersze na dzień mamy 21.05.21 krótki wierszyk dla mamy 26 maja to dzień matki, mamy. Najserdeczniejsze Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Sosnowiec Informacje Source: sosnowiecki.pl

Dzień matki 2019 sr 24 maja 2019, 11:34 Pokazuje jak żyć, leczy, pomaga, wychowuje, Poniżej znajdziesz nasze propozycje życzeń i wierszyków z okazji dnia mamy. Życzenia na urodziny dla mamy. Za to jej nieba uchylić chcę i w dniu urodzin życzenia ślę.

Klasa 1 klasa 2 klasa 3. Czego Zyczycie Mamom Wasze Zyczenia Na Dzien Matki Tvp Info Source: s6.tvp.pl

Mama to jedno z pierwszych słów, jakie wypowiadamy, kiedy w końcu nauczymy się mówić. Śmieszne wierszyki na dzień mamy, piękne wiersze dla mamy. Żyj mi mamo moja miła, byś szczęśliwa w życiu była. Mamo, matulu, mateczko, dziękuje ci za życie które mi dałaś, za każdą spędzoną z tobą chwile, za to że mnie wychowałaś. Poniżej znajdziesz życzenia dla mamy z okazji urodzin, życzenia na dzień matki, życzenia dla mamy na imieniny.

Właśnie dlatego w dniu jej urodzin warto znaleźć najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla mamy i złożyć jej je z głębi serca. Najserdeczniejsze Zyczenia Urodzinowe Dla Mamy Od Kochajacego Syna Synowej I Wnukow Darmowe Kartki Source: kartki.tja.pl

Zgromadziliśmy dla ciebie kilkanaście propozycji różnorodnych życzeń. Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu! Oczaruj swoją mamę artystyczną kombinacją życzeń prosto z serca. Mamy dla ciebie kilka propozycji, które na pewno poruszą. Potrzebne ci oryginalne życzenia na dzień matki?

Życzenia na dzień mamy i taty to wspaniały sposób na wyrażenie uczuć do obojga rodziców. Zyczenia Na Dzien Matki Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Xdpedia 11 Source: www.xdpedia.com

Dla najukochańszej mamy dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości. Nauka na pamięć wierszyków na dzień mamy może okazać się również nauką przełamywania nieśmiałości dziecka, a także przywiązywania wagi do. Jest naszym przyjacielem, kumplem, życia siostrą, kiedy strofuje zawsze ma na celu nasze dobro. Do nóg twoich teraz padam, i życzenia tobie składam.

Pamiętaj, żeby złożyć swojej mamie. Zyczenia I Wierszyki Dla Mamy Katalog Marzen Source: katalogmarzen.pl

Czułe, mądre, wypełnione wdzięcznością i ciepłem. Nawet piękne życzenia dla mamy nie są w stanie oddać ogromu miłości, jaką darzy ją jej dziecko, ale warto postarać się ubrać życzenia w wyjątkowe słowa. Nie tylko życzenia, ale i 1000 buziaczków, bo cię bardzo mocno kochamy. Ona uczy nas co wolno a co nie, daje rady, podniesie na duchu gdy nasz stan psychiczny słaby. I w dniu twego święta, w każdym życia.

Pamiętaj, że dołączenie życzeń do prezentu nic nie kosztuje, ale dla twojej mamy będzie bardzo wartościowe.sprawisz jej. Zyczenia Na Dzien Matki Sms Wierszyki Kartki Na Messengera I Facebooka Dla Mamy Gotowe Do Wyslania Piekne Zyczenia Wspolczesna Pl Source: d-pt.ppstatic.pl

Żyj mi mamo moja miła, byś szczęśliwa w życiu była. Klasa 1 klasa 2 klasa 3. Oto gotowe wzory na złożenie pełnych miłości i wdzięczności życzeń dla mamy i taty. Pamiętaj, że dołączenie życzeń do prezentu nic nie kosztuje, ale dla twojej mamy będzie bardzo wartościowe.sprawisz jej. Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu!

W dniu imienin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. Zyczenia Na Dzien Matki Urzad Dzielnicy Wola M St Warszawy Urzad Dzielnicy Wola M St Warszawy Source: wola.waw.pl

Czułe, mądre, wypełnione wdzięcznością i ciepłem. Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości. W dniu imienin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja. W tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy. Potrzebujesz pomysłu na życzenia dla mamy?

W tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy. Prezent Na Dzien Matki Dla Mamy Ojca Zyczenia 9235813183 Allegro Pl Source: a.allegroimg.com

I w dniu twego święta, w każdym życia. Pamiętaj, że dołączenie życzeń do prezentu nic nie kosztuje, ale dla twojej mamy będzie bardzo wartościowe.sprawisz jej. To o mojej mamie przecież. To święto, podczas którego składamy wyrazy szacunku swoim rodzicielkom. Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości.

O kim jest mowa, wiecie? Dzien Matki 2018 Zyczenia 26 05 2018 Piekne Wzruszajace Krotkie Oryginalne Glos Koszalinski Source: d-art.ppstatic.pl

Dzis odczuwam miłości twej piętno.

Możesz wybrać, czy wolisz rymowane wierszyki, czy wiersze bez rymów. Zyczenia Na Dzien Matki Gotowe Wierszyki Smieszne I Powazne Zyczenia Source: bi.im-g.pl

Ona uczy nas co wolno a co nie, daje rady, podniesie na duchu gdy nasz stan psychiczny słaby.

Wierszyki na dzień mamy od dzieci, krótkie. Zyczenia Na Dzien Mamy Od Dzieci Source: www.zglbp.pl

Nie wiesz, jakie życzenia na dzień mamy złożyć?

Te które z dumą noszę w sercu. Zyczenia Na Dzien Mamy Podpowiadamy Jakie Zyczenia Na Dzien Matki Sprawia Jej Radosc Prezentmarzen Blog Source: prezentmarzen.com

Mądre życzenia urodzinowe dla szefa, żony, mamy, dziadka, siostry i dorosłego syna mądre życzenia urodzinowe są odpowiednie do złożenia tym osobom, które darzymy szacunkiem.

Jest naszym przyjacielem, kumplem, życia siostrą, kiedy strofuje zawsze ma na celu nasze dobro. Madre Zyczenia Na Dzien Matki 2021 Wyjatkowe Dla Mamy Piekne Zyczenia Dla Mamy Nie Zapomnij Zeby 26 Maja Zlozyc Mamie Zyczenia Express Ilustrowany Source: i.ytimg.com

Śmieszne wierszyki na dzień mamy, piękne wiersze dla mamy.

Z tej okazji mamy dla ciebie. Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Zycze Ci Mamo Spokoju I Slonca Xdxd 5292 Source: www.xdxd.pl

Nawet jeśli nie zawsze udaje się to okazać, jesteś najważniejsza osoba dla całej swojej rodziny, jej podporą i opoką.

Zebraliśmy inspiracje na eleganckie, śmieszne, wzruszające życzenia dla mamy. Gmina Jodlowa Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Source: www.jodlowa.eu

O kim jest mowa, wiecie?

Śmieszne wierszyki na dzień mamy, piękne wiersze dla mamy. Najpiekniejsze Zyczenia Na Dzien Matki Wierszyki Dla Mamy Lodzkie Nasze Miasto Source: d-art.ppstatic.pl

Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu!

Dzis odczuwam miłości twej piętno. Dzien Matki Zyczenia Najpiekniejsze Wzruszajace Wierszyki Dla Mamy Jakie Zyczenia Zlozyc Na Dzien Matki 26 Maja Kurier Poranny Source: d-art.ppstatic.pl

To święto, podczas którego składamy wyrazy szacunku swoim rodzicielkom.

Czułe, mądre, wypełnione wdzięcznością i ciepłem. Wiersze Dla Mamy Jako Piekne Zyczenia Na Dzien Matki Gotowe Do Druku Mamotoja Pl Source: s.mamotoja.pl

Najlepsze życzenia urodzinowe dla mamy od córki.

Wyjątkowe życzenia na dzień matki 2021. Zyczenia Z Okazji Dnia Mamy Ckinfo Pl Source: i2.wp.com

Zebraliśmy inspiracje na eleganckie, śmieszne, wzruszające życzenia dla mamy.

Żeby mama przypomniała najlepsze lata spędzone z rodziną, jej serce wypełniło się szczęściem i dumą, że ma takich dobrych dzieci, a więc praca całego jej życia jest na sto procent spełniona. Roze I Zyczenia Dla Mamy Zyczenia Na Gifyagusi Pl Source: gifyagusi.pl

Złożenie życzeń to zaledwie chwila, nie kosztuje to nas właściwie nic, a możemy wywołać nimi uśmiech i wzruszenie.

Z tej okazji mamy dla ciebie. Zyczenia Dla Mamy Kartki Pl Source: scouteu.s3.amazonaws.com

Potrzebne ci oryginalne życzenia na dzień matki?

Nie tylko życzenia, ale i 1000 buziaczków, bo cię bardzo mocno kochamy. Wzruszajace Zyczenia Na Dzien Mamy Wyslij Oryginalny Wierszyk Mamie Rymowane Zyczenia Z Pewnoscia Przypadna Jej Do Gustu 26 05 21 Express Ilustrowany Source: d-art.ppstatic.pl

Potrzebne ci oryginalne życzenia na dzień matki?

Oczaruj swoją mamę artystyczną kombinacją życzeń prosto z serca. Krotkie Zyczenia Dla Mamy Najpiekniejsze Wzruszajace Zyczenia Na Dzien Matki 2021 Zyczenia Na Dzien Matki Od Doroslych Dzieci 26 05 2021 Dziennik Lodzki Source: d-art.ppstatic.pl

Żyj mi mamo moja miła, byś szczęśliwa w życiu była.

Złóż życzenia swojej mamie a my opublikujemy je na portalu! Dzien Matki Zyczenia Sms Wierszyki I Rymowane Zyczenia Dla Mamy Lodz Nasze Miasto Source: d-art.ppstatic.pl

Te życzenia urodzinowe dla mamy, które przekażą jej to wszystko, co czujesz i sprawią, że i w jej sercu zrobi się cieplej.

Rośnij duża w zdrowiu i miłości. „niech ci się spełnią pragnienia, niech słonko zawsze ci świeci, przyjmij te skromne życzenia, od kochających cię rodziców. „płyną zimy, jesienie i wiosny.i mijają słoneczne. Pin On Plastyka Source: i.pinimg.com

Dzień matki 2019 sr 24 maja 2019, 11:34

To właśnie ona jest przy nas zawsze. 3i05 F4eac66wm Source: bi.im-g.pl

26 maj 2021 miłosz balcerzak.

Do nóg twoich teraz padam, i życzenia tobie składam. Pin On Plastyka Source: i.pinimg.com

Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości.

Oto gotowe wzory na złożenie pełnych miłości i wdzięczności życzeń dla mamy i taty. Zyczenia Na Dzien Matki Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Xdpedia 11 Source: www.xdpedia.com

Dla najukochańszej mamy dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:

Zebraliśmy inspiracje na eleganckie, śmieszne, wzruszające życzenia dla mamy. Zyczenia Dla Mamy Source: szkolaberest.edu.pl

Zebraliśmy inspiracje na eleganckie, śmieszne, wzruszające życzenia dla mamy.

Życzenia z okazji dnia mamy wcale nie muszą być długie. Sp1 Krasnik Szkola Podstawowa Nr 1 W Krasniku 1sp Krasnik Zyczenia I Wierszyki Dla Mamy Source: zpo1krasnik.szkolnastrona.pl

Te które z dumą noszę w sercu.

To właśnie ona jest przy nas zawsze. Najserdeczniejsze Zyczenia Urodzinowe Dla Kochanej Mamy Darmowe Kartki Source: pl.creategreetingcards.eu

Niech ci znikną troski i złości, żyj mi w zdrowiu i miłości.

Życzenia z okazji dnia mamy wcale nie muszą być długie. Zyczenia Na Dzien Matki Zyczenia Z Okazji Dnia Matki Xdpedia 11 Source: www.xdpedia.com

W dniu urodzin mamo moja, niech się śmieje buzia twoja.

Życzenia dla mamy na dzień matki to najprostszy sposób na to, by sprawić jej radość tego dnia i pokazać, że o niej pamiętamy. Wiersze Wierszyki Piosenki Sto Lat Source: 1.bp.blogspot.com

Ty też możesz podziękować i przesłać do nas życzenia dla swojej mamy a my je opublikujemy na portalu!